Údržba automatické převodovky

Údržba automatické převodovky

Zajišťujeme kompletní servis převodovky, který zahrnuje dynamickou výměnu oleje, olejového filtru a přizpůsobení řídící jednotky automatické převodovky pomocí diagnostického testeru.

Výměnu oleje v automatických převodovkách na rozdíl od většiny ostatních servisů neprovádíme pomocí statické výměny, ale pomocí speciálního přístroje určeného k mnohem účinnější dynamické výměně oleje.

Používáme značkový olej MOTUL té nejvyšší kvality dodávaný i do prvovýroby.

Statická výměna

Statická výměna oleje spočívá v odšroubování ventilu převodovky, ze které se nechá náplň samovolně vytéct. Ve skutečnosti ovšem vyteče pouze 40 – 60% obsahu a zbytek, včetně zanesených nečistot, zůstává ve vodičích, ovladači a převodníku. Při dolévání nového oleje tudíž nedochází ke kompletní náhradě, ale pouze k ředění. To přirozeně vyvolává častější potřebu výměny oleje a díky nečistotám, které v systému zůstávají, se zvyšuje riziko poškození převodovky.

Dynamická výměna

Dynamická výměna oleje, kterou provádíme pomocí speciálního zařízení je mnohem efektivnější. Přístroj se během ní napojí na převodovou skříň a za běhu motoru probíhá výplach speciálními aditivy. Díky tomu dochází k úplnému odstranění staré náplně včetně všech nečistot usazených v olejovém prostoru. Teprve po jejich odstranění je do převodovky doplněn nový olej.

Náš servis Vám zajistí:

  • Kompletní výměnu oleje
  • Odstranění nečistot
  • Ochranu proti opotřebení
  • Seřízení optimálního řazení